Pożyczka na PIT

Pożyczek lub kredytów bardzo często unika się jak ognia. Pomijając sytuacje, kiedy są one jedynym słusznym wyjściem, jak przy zakupie mieszkania czy budowie domu, widmo kolejnych spłat i horrendalnych odsetek raczej nie nastraja optymistycznie.
 

Z rezerwą więc traktuje się nie tylko kredyty, ale również i karty kredytowe czy debety na koncie osobistym. Jednak jeśli przeanalizować całą sytuację, szybko można zauważyć, że pożyczki wcale nie są takie złe, a jeśli zaciąga się je z głową, to można sporo zyskać. Nie tylko spokój, ale nierzadko również i zarobić. Bo właśnie dzięki pożyczkom wiele osób zakłada własne firmy, znajduje sposób na życie i szybko zaczyna zarabiać. Nierzadko spłacają zapomogi jeszcze na długo przed terminem.

 

Pożyczka przyznana na PIT

 

Taki optymistyczny scenariusz jest jak najbardziej możliwy, jeśli oczywiście zaciąganie pożyczki planuje się z głową i w odpowiednim czasie. Zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję, warto porównać różne oferty banków. Sceptycznie lepiej podejść do takich, które wydają się zbyt korzystne. To najczęściej haczyk, bo niskie oprocentowanie wcale nie oznacza, że sama pożyczka będzie tania. Bardzo często wiążą się z tym dodatkowe opłaty, ubezpieczenia i koszty manipulacyjne. Jeśli więc w placówce oferującej zapomogi nie wymaga się nawet zaświadczenia o zarobkach, warto zachować czujność. Zawsze też warto załatwiać wszystkie finansowe i pożyczkowe sprawy w siedzibie banku. Zwykle z początkiem każdego roku banki oferują klientom nowość – pożyczki na PIT. To rozliczenie podatkowe jest zabezpieczeniem dla banku, który na tej podstawie przydziela zapomogę. Rozliczamy się i jednocześnie możemy skorzystać z pożyczki.


 

Jak nie stracić na pożyczce?

 

Zaciąganie pożyczki w praktyce wcale nie jest przy tym bardzo trudne. Przede wszystkim trzeba na początek wypełnić wniosek. W załączniku trzeba zwykle zamieścić zaświadczenie o zarobkach lub dołączyć PIT jako potwierdzenie dochodów. Jeśli planuje się pożyczyć większą kwotę, dobrze jest zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem. Może nim być tak samo samochód, jak również i posiadany dom lub mieszkanie. Koniecznie też trzeba zastanowić się nad samą spłatą. Bank zazwyczaj daje możliwość wyboru na jak wiele rat chce się rozłożyć spłatę. Im ich więcej, tym drożej zapłaci się za pożyczkę, ale z drugiej strony, im mniejsza rata, tym sama zapomoga wydaje się mniej przytłaczająca. Warto się też upewnić, czy istnieje możliwość wstrzymania spłaty lub elastycznego dopasowania wielkości spłacanych rat.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *